HAKKIMIZDA

TARİHÇE

Beta İş Makinaları sektörün önde gelen isimlerinden olan Mustafa Güler tarafından 1974 yılında Ankara Ostim Sanayi Bölgesi’nde beton pompası ve yedek parçaları imal etmek amacı ile kurulmuştur. Kuruluşundan kısa bir süre sonra, ülkemizin hazır beton konusunda giderek artan ihtiyacını da göz önünde bulundurarak transmikser ve transmikser yedek parçaları imalatı için çalışmalarına başlamıştır.

Yüzde yüz yerli sermaye ile kurulan ve üretim hacmini her geçen gün hızla ve istikrarlı bir şekilde artıran firmamız, uzun yıllar boyunca Ankara Saray Sanayi Bölgesi’nde 6.500 m² saha üzerinde inşa ettiği 3.500 m² kapalı alandaki modern entegre tesisinde üretimine devam etmiştir.

2016 yılında sektörün öncüsü dünya devi Alman Schwing Stetter GmbH Firması ile gerçekleştirmiş olduğu anlaşma doğrultusunda StetterBeta markasını yaratarak Stetter mikserlerin Türkiye’deki tek resmi üreticisi olmuştur. Bu işbirliğiyle birlikte, Beta İş Makinaları yalnızca Türkiye’de değil, yurt dışı pazarında da ciddi bir ivme kazanmıştır.

40 YILI AŞKIN DENEYİM

Bugün, başta Avrupa ülkeleri olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki referansları sayesinde tanınırlığını günden güne artıran Beta İş Makinaları sektördeki bilinirliği ve güvenilirliği neticesinde hızla artan talebi karşılamak amacıyla Avrupa’nın en büyük transmikser fabrikalarından birini inşa ederek 40 yılı aşkın deneyimini yepyeni bir boyuta taşımıştır.

Firma, 12.500 m² üretim alanı olmak üzere, toplamda 13.500 m² kapalı alan ile 40 dönüm arazi üzerine kurulan yeni fabrikasıyla yılda 3.000 adet transmikser üretmeyi ve 250 kişiden fazla istihdam kapasitesine ulaşmayı hedeflemektedir.

Firmanın öncelikli amacı sektör bazındaki ihtiyaçların karşılanması, montaj ve servis aşamalarında en iyi hizmetin sunulması ve müşteri memnuniyetinin sağlanmasıdır. Bu doğrultuda, yalnızca satış sürecinde değil; satış sonrası hizmetlerde de üstün hizmet politikası izleyerek deneyimli ve alanında uzman ekibi, çözüm odaklı hizmet anlayışı, güvenilir yedek parça hizmetleriyle de 7/24 müşteri desteğini taahhüt eder.

1974’TEN BERİ

Beta İş Makinaları, en zor koşullarda en üst düzey performansı elde etmek için tasarlanan kalitesi, işlevselliği, verimliliği ve kusursuz ergonomik tasarımlarıyla 1974 yılından beri Türkiye’nin yerli sermaye ile kurulan en büyük transmikser üreticisi olmanın haklı gururunu yaşamaktadır.

ÜRETİM SAHAMIZ

ANKARA

Markamıza ve ürünlerimize karşı hızla artan talebi ve aynı doğrultuda artan üretim hacmimizi karşılamak amacıyla inşa etmiş olduğumuz fabrikamız 2023 yılının ilk çeyreğinde faaliyete geçirilmiştir. Toplamda 40 dönüm arazi üzerine kurulmuş olan fabrikada 13.500m2 kapalı alan olmak üzere 12.500m2 üretim alanı mevcuttur.

Avrupa’nın en büyük transmikser fabrikalarından biri olan tesisimiz; modern ve entegre istasyonları, Avrupa standartlarındaki depo sistemi, üstün teknoloji kumlama ve boya kabinleriyle sektörün ihtiyaçlarını karşılamaktadır.  Ankara Başkent Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Betamix Fabrika’da çalışanlar için en uygun koşulların sağlandığı güvenli ve konforlu çalışma alanlarının yanı sıra dinlenme alanları ve ortak sosyal alanlar da mevcuttur.

DEĞERLER

Beta İş Makinaları olarak dünyanın farklı coğrafyalarında bulunan 40’ı aşkın ülkede yüz binlerce insanın hayatına dokunuyor, daha yaşanılabilir bir dünya hedefiyle çıktığımız uzun yolda başta kendi milletimiz olmak üzere elimizin değdiği her ülkenin milleti için değer yaratmaya odaklanıyoruz.

KALİTE STANDARTLARI

Beta İş Makinaları, ürün kalitesi ve ürün devamlılığının müşterileri için en önemli unsur olduğu gerçeğinin farkında olarak bir numaralı önceliği olan müşteri memnuniyetinin devamlılığını sağlamayı ve müşterilerine daima yüksek kaliteli, uzun ömürlü ürünler sunmayı amaçlamaktadır. Bu doğrultuda, firmamız kalite standartları kapsamında belli stratejik politikaları benimsemektedir.

ÇEVRE POLİTİKASI

Beta İş Makinaları, sürdürülebilir kalkınmanın sürdürülebilir çevreden geçtiğinin bilinciyle hareket etmekte ve tüm çalışmalarını doğaya saygı çerçevesinde gerçekleştirmektedir. Çevre mevzuatına ve ISO 14001 Standart şartlarına uygun olarak kurmuş olduğumuz Çevre Yönetim Sistemi’ni tüm çalışanlarımızın katılımıyla etkin bir şekilde uyguluyor ve her geçen gün daha fazla geliştiriyoruz. Bu doğrultuda firmamız çevre ve doğaya yönelik belli stratejik politikaları benimsemektedir.

İSG POLİTİKASI

Beta İş Makinaları, üretim faaliyetlerinin tüm aşamalarını sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamında gerçekleştirmeyi hedeflemektedir. Firmamız, sağlıklı bireylerin ve iş gücünün oluşturulmasına yönelik sorumluluğunu yerine getirmeyi önemsemekte ve taahhüt etmektedir.​​​​ Bu hedef doğrultusunda, Beta İş Makinaları, iş güvenliği ve sağlığı alanında belli stratejik politikaları izlemektedir.

SERVİS AĞIMIZ

‘’Müşteri memnuniyetimiz önceliğimizdir,’’ düşüncesinden hareketle Beta İş Makinaları, kurulduğu ilk günden itibaren anında müdahale ve kolay erişebilirlik sağlayan geniş bir servis ağı yaratmıştır. Türkiye’nin pek çok farklı noktasında bulunan bayilikleri ve anlaşmaları neticesinde satış sonrası süreçlerde yaşanan sorunlara anında müdahale imkânı bulunan firmamız, aynı zamanda mobil bir satış sonrası hizmetler aracına da sahiptir.